| Téma / Fórum | |||
|---|---|---|---|
Afelandra drsná - Aphelandra squarrosaČeleď: Acanthaceae - paznehtníkovité Aphelandra squarrosa, od jara do podzimu v teple 18-25'C, světlé místo, ale ne na přímém sluníčku, hodně zalévat a rosit, kvete žlutými jakoby chocholkami/klasy, v zimě 12-14'C, zálivku omezit. Píšou v knížce, že je náročná na hnojení, od jara,aby kvetla. Jestli se jí nedaří, tak je… | |||
Ananas - pěstováníMy máme rostlinku již větší, trvalo to déle, než zakořenila. Je třeba vrchl z ananasu vyříznout, nechat obschnout a pak zasadit do hlinitopísčité půdy a přiměřeně zalévat. | |||
Brugmansia - vlastní semena.Zdravím! Je tu někdo, kdo má zkušenosti s vlastními semeny u brugmansií? Své rostliny jsem vytáhla ze sklepa, nebyla jsem si jistá, zda je jim tam dobře a na jedné jsem objevila nejspíš plod. Ráda bych věděla, jak s rostlinou zacházet dál, aby semena uzrála, jak poznám, že jsou zralá a kdy je můžu zasadit. Kupovaná se sází… | |||
Dotaz CereusProsím o radu. Jako laik jsem dostat 1.5 metru vysoký a cca 7cm tlustý sloupový Cereus. Rostlina je bez květníku jen s balem a prvních 30 cm rostla vodorovně a teprve pak se vydala v pravém úhlu vzhůru. Nevím jakým způsobem mám rostlinu zasadit, mohu li vodorovnou část zcela či jen částečně zasypat a jak rostlinu zafixovat, aby… | |||
Dracena marginata - pěstovánítady mi jde o to, že kmínek (průměr cca 4cm) má pár (skutečně asi 3-4)kořínků, tak jestli je lepší nechat kmínek chvíli ve sklenici vody nebo ho mohu zasadit do květináče a téměř bez zálivky čekat? výhony už jsem zakořenil úspěšně také, jen s kmínkem nemám zkušenosti | |||
Falenopsis - pěstování v interiéruPro Jana.P -rostlinkám se říká keiky a měly by mít kořínky až 5cm velké i víc,teprve pak je můžete oddělit a samostatně zasadit. | |||
Fíkovník - jak získat plodyGeorge5167,nevíte,jestli a za jak dlouho plodí fíkovník vypěstovaný ze semene? Nejspíš nějaká kuna se mi vyvenčila do květináče na balkone,v noci jich kolem slídí spousta, samá semínka,a vyrostl z toho fík.Má cenu ho pěstovat,nebo je lepší zasadit větvičku? Už jsem to zkoušela několikrát,nikdy se neujala. Lošinju je v Chorvatsku? | |||
Fouquieria - Fouquieria spendensFouquieria - Fouquieria spendens Synonyma: Fouquieria spinosa Jiná jména : Ocotillo Čeleď : Fouquieriaceae Místo : USA, Arizona Tato rostlina pochází ze Sonorské pouště, setkáme se s ní v Arizoně, Nevadě v Texasu a Mexiku. Po většinu roku vypadá jako holé, suché, trnité klacky. Po deštích se rychle zazelená. Má malé, vejčité,… | |||
Jak zasadit netřesk na střechu?Dobrý den, někde jsem viděl krásně kvetoucí a vysoký netřesk na střeše z pálení tašky, sklon střechy asi 45°. Hned bych to chtěl také. Máte s tím někdo zkušenosti? Chtěl bych se hlavně zeptat, jak ho tam upevnit (zasadit) do těch tašek a také, jaký druh by byl vhodný. Ten co jsem viděl, byl vysoký dobře 50 cm. Děkuji… | |||
|
| |||
Juka a dracéna - seříznutíDobrý den, obě rostliny můžete nařízkovat - seříznout vrchol,odstranit 3/4 listů,zbývající stáhnout např.gumičkou "do kornoutu" a zasadit do květináče,do zeminy pro množení. Pokud máte zahradní skleník, tak je prospěšné umístit řízky tam,pokud ne, tak pomůže k vytvoření lepšího mikroklimatu obyčejný igelitový sáček… | |||
Kaktusy - pěstování na parapetuPro martinu 67 a LadMa. Nevím sice, jaké jsou současné trendy v pěstování kaktusů, ale možná pomůže postup, jak jsem je pěstoval já, před 30 roky. Měl jsem asi 200 ks kaktusů různého stáří, od odrostlých semenáčků po dospělé, kvetoucí exempláře. Pěstoval jsem je hydroponicky, ve směsi drti z antuky a hrubého křemičitého… | |||
Ludisia Red Velvet - pěstováníDobrý den, škoda,že Vám o pěstování této rostliny neřekli něco tam,kde jste ji koupila. Když ji prodávají,tak by o ni něco měli vědět...Ludisie prospívá v polostínu(přímé slunce škodí) při běžné pokojové teplotě. Před každou další zálivkou nechte zeminu slabě vyschnout,přemokření může způsobit hnilobu kořenů.… | |||
Mangovník indický - Mangifera indicaDalší názvy: mangiva obecná, mango Čeleď: Anacardiaceae - ledvinovníkovité Tento exotický ovocný strom je v Indii posvátným stromem. My známe jenom jeho chutné plody plné vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Plody koupíme většinou tvrdé, ještě nezralé. Po 3 dnech při pokojové teplotě by měly dozrát. U někoho… | |||
Mrazuvzdorné palmydokáže narásť, ale už veľká palma s hrubým kmeňom! A také veľké palmy ( 2 metre a viac ) sú všetky zo Španielska a Talianska. S tými dobré skúsenosti nemám. Tie mi zmrzli nezakryté už pri -14-tich°C aj keď boli už viac ako 1,5 metra vysoké. Takže ako píšete, väčšie palmy sú otužilejšie, ale záleží odkiaľ pochádzajú!… | |||
Olivovník - pěstování ze semenZdravím všechny, nemáte prosím někdo nějaké zkušenosti s vyséváním semen olivovníku? Zrovna jsem nechal nabobtnat semena v teplé vodě 30-35 stupňů, a pak chci semena zasadit do květináčů a nechat je na radiátoru, jak dlouho trvá, než vzklíčí? Oliva se mi líbí a chci si ji v budoucnu zapěstovat do starého stromku. Předem… | |||
Olověnec - pěstováníJak pěstuji OLOVĚNEC Plumbago auriculata Tento krásný keř s blankytnými modrými květy, připomínajíci floxy, u nás pěstovaný jako přenosná rostlina, je v létě na zahradě nebo balkonu nepřehlédnutelný. Plumbago auriculata - olověnec ouškatý - pěstování Plumbago auriculata - olověnec ouškatý - pěstování V modré barvě… | |||
Orchideje - množeníJak je vidět, tak po odstřižení odkvetlého stonku Vám na tom zbytku vyrostla mladá rostlinka a už má i vzdušné kořeny. Myslím si, že se nestává často, aby se takto sama rozmnožila. Škoda, že jste nevyfotila celou rostlinu i s kouskem květináče. Tato mladá rostlinka se může odstřihnout až vzdušné kořeny dosáhnou délky… | |||
Palma - Livistona chinensisŘekla bych, že tato palma je určitě Livistona chinensis. Soudím tak podle plodů. Objevila jsem jinou palmu, z které jsem si přinesla několik plodů. ( Určitě jí neubylo, měla jich požehnaně ) Vyčetla jsem na internetu, že Livistona decipiens má plody černé kdežto Livistona chinensis šedomodré nebo modré. Takže můžete posoudit… | |||
|
| |||
Petrklíč - pěstováníBalkon jsme si vyzdobili krásnými barevnými petrklíči. Minulý rok jsme je zkusili po odkvětu zasadit do záhonku, ale po čase zežloutly a nic z nich nebylo. Letos bych to chtěla napravit. Je mně líto je vyhodit. Také se nám pod rostlinkami většinou usadilo hnízdo mravenců, což také přispělo k jejich zániku. Jak s rostlinkami tedy… | |||
Pokojové rostliny - ochranaPokud rostliny vykazují změny ve tvaru, zbarvení listů a nepomohlo nám ani přesazení rostliny, můžeme pro její uzdravení použít přirozené prostředky česnek a cibuli. 1)Do zeminy v květináči můžeme zasadit česnek – až vyraší tak ho odstraníme. Nebo můžeme listy rostlin potřít rozříznutým česnekem (za týden opakujeme).… | |||
Sleziník - Asplenium daucifoliumČeleď: Aspleniaceae - sleziníkovité Synonyma: Acrostichum viviparum, Asplenium balfourii, Asplenium lineatum, Asplenium mascarenhense, Asplenium nodulosum, Asplenium viviparum, Asplenium viviparum var. lineatum, Caenopteris daucifolium, Caenopteris vivipara, Darea inaequalis Asplenium daucifolium pochází z Madagaskaru a Mauricia. Má tmavozelené… | |||
Trachycarpus fortunei - pěstováníDobrý den, palmy jsou vypěstované v přirozených podmínkách ve Španělsku, kde je v zimě sice o něco tepleji než u nás, nicméně znají také teploty pod nulou. Doposud jsou skladované u nás ve studené zimní zahradě, tzn. teplota kolem 5°C (+- ), proto by pro její další výsadbu bylo dobré dodržet podobné teploty (0-10°C), je… | |||
Zamioculcas - množeníZamiokulkas se nejlépe množí dělením trsů. Může se taktéž listy nebo řízky, nedávat do vody, ale poprášit stimulátorem a suchý zasadit do vyhřáté zeminy. Je suchomilná, takže kořenit ve vodě se jí asi chtít nebude. | |||
Žumara nízká - odnožováníOdpověď PP S odnoží bych vyčkal až bude mít vlastní kořínky,pak teprve oddělit a zasadit. Odpověď RK: Zjednodušeně řečeno, jak píše PP. Žumara se primárně množí semeny, množení odnožemi je nejen pomalé, ale i náročné a následně dceřinná rostlina se potom několik let zotavuje. Bazální odnož u žumary je hodně na… | |||