| Téma / Fórum | |
|---|---|
Kaktusy - přezimováníMenší sbírku kaktusů lze přezimovat tak,jak paní"violka" píše,t.j.vyjmuté ze substrátu,zabalené do novin a uložené v chladu - v takovém případě mohou být i ve tmě. Měl jsem před lety asi 200 kusů kaktusů,které jsem pěstoval na zahradě v pařeništi. Byly zasazeny ve směsi prané antuky a hrubého písku.Od září nedostaly… | |
Tchyniny jazyky a "Vánoční hvězda"Nechci tímto znevažovat žádnou babičku,ale podobné zprávy patří do kategorie "babských"pověr.Pěstoval jsem sanseviery i Poinsettie (vánoční hvězdy) dlouho,vánoční hvězdu se mi několikrát podařilo přivést ke květu,ale žádné "výpary",ani škody na zdraví jsme nezaznamenali.Kdyby tomu tak bylo,už dávno by se přestaly pěstovat. |