| Téma / Fórum | |
|---|---|
Ibišek - pěstováníJá mám ibišek na zimu ve sklepě, občas trochu zaleju a koncem února zastřihnu a dám na světlo, více zalévám a po zmrzlých dám do zahrádky a krásně kvete. | |
Juka a dracéna - seříznutíTake tak seriznutim zkracuji přerostlé fikusy i gumovník. Po zaschnuti rezu dam zakořenit do sklenice s vodu, oriznuta cast vetsinou obroste k me spokojenosti. | |
Impatiens - pěstováníVonku nesmie byť vtedy, keď nočné teploty klesnú pod 10°C. Prezimuje na svetlom mieste pri teplote okolo 15°C. Ak sú teploty nižšie, rastlina nekvitne a opadávajú jej listy. Rozmnožuje sa odrezkami a semenami. Odrezky vložíte do zmesi piesku a substrátu alebo do pohára s vodou. | |
Cycas revoluta - pěstováníDobrý den, máme doma větší cykas, od května do prvních mrazíků je letněný, venku vždycky vyraší nová růžice listů. Loni a předloni v zimě vyhnal druhé listy, které byly docela zvláštní - velice dlouhé, měkké, s krátkými lístky daleko od sebe. Nebyly moc hezké, takže jsem je nakonec ostříhala. ;) Bohužel je nemám… |