YOS: Evi, jakou máte vodu? Myslím si, že muškáty jsou jak plevel. Dosud vše co jsem s nimi prováděla, bylo úspěšné. Když to tady tak pročítám, tak jediná dedukce je, že v době vegetace mají muškáty sílu růst a ne tvořit kořínky a v době odpočinku to zřejmě nebude žádný problém nechat je zakořenit ve vodě jak píše gapok. Stříhat se mají v únoru, takže s odřezky do vody a mělo by to vyjít. Koncem léta, kdy už nemají takovou sílu růst už je lze taky rozmnožovat.
Editoval YOS (22.04. 2011 21:33:02)

Všechno jde tak, jak má jít.
Eva N E: Tak ja to jeste zkusim.Dik za rady.Ale jak to vidim,letos uz je stejne pozde.A jestlize se strihaji v unoru,ja bych je asi mela ustrihnout uz v lednu,protoze tady zacina jaro driv.Nebo ne?Takze letos uz zadne nebudou.A v lete si privezu z CR koniky na pristi rok.Take jsem nevedela,ze se maji nechat zavadnout.Mohlo by to byt i tim?A mistni vodou je nezalivam,je trochu slana,tak vozime vodu na vareni z hor a tou take zalivam.Ale jaka je, to nevim.Destovou nevedem sad
Marie Fárová: Evo, není pozdě. Já řízkuji pelargonie celý rok. Jakmile vidím u kamarádek druh pelargonie, který nemám, tak měníme. Zakoření velmi rychle. 9. dubna jsem byla ve Strakonicích a přivezla jsem si 20 úlomků pelargonií. Dnes jsem ve skleníku viděla, že už začínají růst - u listů odnožují. Pelargonie, které už mám na okně kuchyně, jsem řízkovala někdy v září, přes zimu byly na vypnutých radiátorech v ložnici. Pozdě jsem je začala víc zalévat, jiné roky už byly mnohem rozrostlejší. Nějak nestíhám.
To zavadnutí nám poradili v zahradnictví a opravdu to pomáhá - velmi málo se mi stane, že by řízek uhnil.
Možná, že u vás je problém opravdu voda? Moc vám přeji, aby se vám začaly pelargonie dařit. smile
Editoval Marie Fárová (22.04. 2011 22:16:41)
cz
Pelargonie - duben 2011
Pelargonie - duben 2011
Martina Hájková: Dotaz: Dobrý den, prosím o radu jak uchovat přes zimu pelargonie? Děkuji.

Odpověď: Před uskladněním na zimu je třeba rostliny sestřihnout o polovinu a uložit do mrazuvzdorných sklepů. Pozor, neuskladňovat rostliny ve tmě a dvakrát měsíčně rostliny zalít, aby neuschly.

Zdroj: Zahradní rádce Martiny Hájkové, Marigreen s.r.o.
Další informace v článcích o rostlinách
Muškáty - jak probudit zazimované muškáty (NOVA PG) Muškáty - jak probudit zazimované muškáty
Během zimy jste pravděpodobně kontrolovali muškáty, které strávili zimu ve sklepích a ve skladech a už jste přemýšleli nad jarem, kdy už opět budou na svých místech. Nyní je vhodné období na podrobnější obhlídku a zpětný řez muškátů …
Muškáty (PIXABAY) Muškáty
Spolehlivé muškáty Po desetiletí patří muškáty (Pelargonium) k nejoblíbenějším balkonovým rostlinám. Snesou totiž ledasco a odpustí vám i chyby v péči, jako je opožděná zálivka nebo opomenuté přihnojení. A co víc: bez přestávky kvetou celé léto a je …
Muškáty Muškáty - rostliny z vlastního výsevu
Kdo se chce pokusit vypěstovat pelargonie ze semen, má nejvyšší čas k jejich výsevu! Předpěstování trvá čtyři až pět měsíců …
PRO VOBIS, s.r.o. | 13.01. 2011